Biz kimiz?

Biz, İstanbul’un umudu, sokaklarının sesi, geleceğin öncüleri olarak bir araya gelmiş arkadaşlarız.

Kimimiz nesiller boyu bu eşsiz şehre kök salmış ailelerin çocukları, Kimimiz bambaşka sebeplerle yurdumuzun bin bir köşesinden İstanbul’a gelmiş ya da sebebi her ne olursa olsun farklı topraklardan İstanbul’un kucağına doğmuş gençleriz.

Doğrusu bizler, kimin nereden geldiğiyle veya dili, dini, mezhebi ve etnik kökeniyle de hiç ama hiç ilgilenmiyoruz.

Nitekim hepimiz sevgi, saygı ve umut doluyuz.

Yola çıktığımız arkadaşlarımızla birlikte, tek bir amacımız var:
Bu toprakları sevmek ve burada, kardeşlik ve mutluluk içinde yaşamaya devam etmek.

Sosyal bir dayanışma aracı olan hemşehriciliğin ayrıştırıcı yönünden tamamen sıyrılarak, evrensel bir zeminde İstanbul’un zenginliğini oluşturan değerleri kabul ediyor ve İstanbul’un insanıyız diyoruz.

Üniversite kantinlerinden sokaklara, tribünlerden eğlence mekanlarına, sahillerden parklara kadar İstanbul’un dört bir yanında, her an karşınıza çıkabilecek, bu şehrin soluğunu, ritmini, dinamizmini temsil eden bizleriz.

İstanbul’un her köşesi bizim için bir buluşma noktası, her sokak bir mutluluk yolu, her meydan şölen alanı.

Toplumsal değerlerimizi, farklılıklarımızı bir güç kaynağı olarak görüyor, İstanbul’u sadece yaşadığımız bir şehir değil, aynı zamanda korunması, geliştirilmesi ve kucaklanması gereken bir aile olarak görüyoruz.

Biz, çabalayan gençleriz

Her birimiz, bu şehrin doğasına, kültürüne, tarihine saygı duyan ve İstanbul’un yüzünü ağartmak, ona yeni bir soluk getirmek için çabalayan gençleriz.

Biz, kararlıyız

Biz, İstanbul’un Yıldızları, şehrimize sahip çıkma, onu daha yaşanılır, daha adil, daha yeşil, daha özgür, daha çağdaş bir yer haline getirme konusunda kararlıyız.

Biz, umut ışığıyız

Bizler, İstanbul’un sadece bugününü değil, yarınını da şekillendirme peşinde olan birer umut ışığıyız.

SEN DE YILDIZ OL!

Mustafa Kemal Atatürk'ün “Bütün ümidim gençliktedir.” sözünden aldığımız güçle, mutlu bir İstanbul isteyen tüm genç arkadaşlarımızı İstanbul’un Yıldızı olmaya davet ediyoruz.